Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Aktywny wypoczynek

splywy-kajakowe

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Ten blog to nic innego jak miejsce na sprawozdania z tematów dotyczących mojej największej pasji - kajaków. Spływy kajakowe to moje ulubione zajęcie. Polecam zresztą każdemu.

mój avatar

archiwum

  2015
  Kwiecień
  2011
  Czerwiec
  Kwiecień

linki

  Kajaki z firmą As-Tour
  Kajaki na Krutyni

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 7061 osób

Spływy kajakoweAktywny wypoczynek

Spływy kajakoweKiedy nadchodzą wakacje wszyscy chętnie spędzamy czas nad wodą. Jednak prócz leżenia plackiem na plaży czy kąpieli wodnych możemy również skorzystać z niego bardziej aktywnego i wymagającego zaangażowania mięśni, sposobu spędzania wolnego czasu nad jeziorem czy rzeką.

Mianowicie warto wówczas wybrać się na łódkę, rower wodny lub też kajaki. Dwie pierwsze opcje dotyczą wykorzystania jezior za miejsce użytkowania, natomiast spływy kajakowe są organizowane na rzekach. Również w Polsce ten sport zaczyna mieć coraz większy zasięg. Wypożyczalnie kajaków są już tak liczne, że nie ma problemu by znaleźć odpowiednią dla nas ofertę w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę typu spływy kajakowe, by już po chwili na ekranie naszego monitora ujrzeć masę wyników. Są to najczęściej bezpośrednie linki do stron właścicieli miejsc, gdzie dokonać możemy bezpośredniego procesu jakim jest wynajem kajaków. Ceny są wszędzie podobne i wahają się od czterdziestu do około sześćdziesięciu złotych za dobę. Im okres wypożyczenia, który większość ośrodków liczy w dniach, jest dłuższy, tym cena za dwadzieścia cztery godziny będzie niższa.

Firmy, które oferują wypożyczenie takiego sprzętu, często mają w swojej ofercie także możliwość transportu kajaków do miejsca, lub z miejsca gdzie chcemy zacząć, lub skończyliśmy nasz spływ. Trzeba pamiętać, że taka opcja jest dodatkowym kosztem i często lepiej jest samodzielnie przetransportować kajaki montując na dachach naszych pojazdów specjalne stelaże.

Spływy kajakowe cieszą się tak dużą popularnością, że najemcy sprzętu ceny z roku na rok podwyższają. Sam transport kajaków to najczęściej jeden i pół złotego za kilometr. Jeśli baza jest oddalona od miejsca zakończenia spływu o jakieś czterdzieści kilometrów to łatwo możemy sobie policzyć ile będzie nas to dodatkowo kosztować. Jednak tak już bywa, że sport kosztuje, jakikolwiek by on nie był. Niemniej warto zainwestować trochę pieniędzy w taki aktywny wypoczynek. Z pewnością tego nie pożałujemy.

Źródła:

http://splywykajakowe.blox.pl
http://www.splywy.pl


Głosuj (0)
kajakowiec 22:50:55 21/04/2011 [Powrót] Komentuj